Kategoriler

Farkımız ne?

“Peki, piyasada birçok güneş enerjisi firması varken neden size yaptırayım?” diye sorabilirsiniz. 

Öncelikle şunun farkında olmanız gerekiyor. Güneş enerjisi sistemleri düzgün şekilde tasarlanıp hatasız şekilde montajı yapılınca 25-30 yıl elektrik üretirler. Panellerde 25 yıl sonunda normal verimlilik azalması sadece yüzde 10-15 arasıdır. 

Ancak yapılan incelemelere göre, denetlenen güneş enerji sistemlerinin yarısından fazlasında ağır kusur bulunuyor. Bu kusurlar sistemin ilk çalışmasını engellemiyor ama panellerdeki mikro çatlaklar, birbiriyle uyumsuz cihaz seçimi, yanlış yük ve güç hesaplanması, gölge kaynaklarının hassas değerlendirilememesi, kalitesiz ürün kullanılması gibi hatalar sistemin ömrünü çok kısaltıyor. Yani siz  25 yıl üretim verimi beklerken 5-6 yıl sonra sistem ciddi kayıplar yaşıyor. Yapımından sadece 4 yıl sonra binlerce paneli değiştirilmek zorunda kalınan arazi güneş enerji santralleri var. 

       

Böyle yüksek tutarlı bir yatırımı ehil olmayan ellere bırakmak, son model arabanızı motosiklet tamircisine tamir ettirmek gibidir. Maliyet düşüreyim derken, yatırımınız elden gider.

Biz her zaman belirli bir kalite seviyesinde ürün kullanıyoruz, müşteri istese bile kalitesiz olduğunu bildiğimiz bir ürünü sırf maliyet düşürmek için kullanmıyoruz.  Ekibimizin tecrübe ve BİLİMSEL-TEKNİK BİLGİSİ iyi seviyededir. Yıllarca tecrübesi olduğunu iddia eden birçok firmanın, bilimsel-teknik bilgi eksikliği sebebiyle ne kadar büyük hatalar yaptıklarını ve bu hatalarının farkında bile olmadıklarını biz biliyoruz. Yatırımcı da işi yaptırdıktan 5-6 yıl sonra anlıyor ancak çok geç oluyor.

Paranız kıymetli, çöpe atmayın, bizimle çalışın.

 

Aylık elektrik faturasına göre öz tüketim güneş enerjisi sistemlerinin örnek yatırım incelemelerini görmek için buraya tıklayınız.

 

 

çati ges 3